Reklamace na věci z USA

Zhruba před rokem jsem si pořídil notebook z USA – konkrétně tedy Dell XPS 1530. Co čert tomu chtěl, začal mi dělat problémy HDD a tak přišla na řadu reklamace notebooku.

Jelikož jsem již při nákupu notebooku v Americe počítal s možností, že by se mohli v budoucnu vyskytnout nějaké problémy, pořídil jsem si mezinárodní záruku NBD (Next Business Day) na 4 roky.(Mimochodem co jsem se informoval, tak aby bylo možné u nás záruku běžně uplatňovat, je nutné si koupit NBD min. na 3 roky) Příplatek to byl sice značný, nicméně při reklamaci mi ušetřil spoustu starostí.

Nejprve jsem provedl u Dellu tzv. mezinárodní převod vlastnictví – čímž se z amerického majitele stal český, ale myslím že to ani není nutné provést, neboť mi bylo sděleno, že tu záruku můžu stejně dobře uplatnit i např. ve Španělsku na dovolené i když jsem z ČR.

Poté už jen stačilo odeslat Dellu přes internetové servisní středisko zprávu spolu se servisním štítkem notebooku, že nastal nějaký problém. Po doporučení jsem provedl diagnostiku a doplnil chybovou zprávu.
Ihned na druhý den (tak jak záruka říká) přijel ke mě „opravář“, vyměnil během hodinky disk za nový a já zase můžu spokojeně fungovat. Tedy reklamace notebooku z USA proběhla naproste bezproblémově, řekl bych dokonce úžasně.

Po zkušenostech s reklamacemi v ČR jsem byl tímto přístupem naprosto uchvácen. Žádné složité dokazování, posílání nebo něco jiného. Jednoduše Dell si svého zákazníka váží.

Mimochodem s notebookem jsem naprosto spokojený a i v budoucnu budu volit tuto značku, samozřejmě ale nákupem v USA.

Normální záruka v USA

Pokud jste si nepořídili mezinárodní záruku, je situace o poznání složitější. Jednak v USA je záruka pouze 1 rok a připravte se také na náklady spojené s posláním předmětu přes hranice. Ideální je kontaktovat prodejce předem s popisem problému a pokusit se najít vhodné řešení.
Např. že Vám zašle náhradní díl a samotnou opravu si necháte provést zde v ČR.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nákup v USA. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.


4 Responses to Reklamace na věci z USA

 1. Josef Koudel napsal:

  Dobrý den, díky za blog.

  chtel jsem se zeptat, jak jste si objednal tu mezinarodni NBD zaruku. Na Dellu se nabizi Premium Warranty Support napr u XPS laptopu, ale ze by byla mezinarodni se mi nejak nepodarilo zjistit. Ani se mi nepodařilo najit způsob, jak je kontaktovat, abych se jich na to zeptal.

  Z International transfer form mi není jasne, jestli se tim presouva i zaruka, tedy jestli ji muzu uplatnovat u lokalniho zastoupeni DELL a zda-li se presouva i ve stejnem rozsahu jak byla zakoupena v UK/USA (NBD etc.). Nerad bych byl v CZ bez zaruky popr. to resil posilanim do UK/USA. Dekuji za odpoved a pripadne rady ohledne zaruky v CZ.

 2. Ivo napsal:

  U výběru notebooku je možnost customize kde si můžete navolit jednotlivé komponenty včetně záruky.

  Podle toho co vidím v zákaznickém centru, tak je záruka zachována tak jak byla pořízena. Vidím sice stále že byla pořízena v USA ale není nijak zkrácena. Reklamace v ČR proběhla naprosto bez problémů.

 3. M napsal:

  Notebooky Dell mají NBD i v ČR. To je např. důvod proč bych si už nikdy nepořídil jiný notebook než Dell. Už parkrát jsem službu NBD využil a je to fakt super. Přijedou kamkoliv – domů, do práce…A hlavně je to rychle.

 4. Riwi napsal:

  Ahoj, chtel bych se zeptat jakou zaruku zvolit. ve svem clanku jsi psal NBD, ale u vsech HOME notebooku nabizeji zaruku pouze (In-Home Service After Remote Diagnosis)  – je tato zaruka taktez mezinarodni?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS - Atom | RSS komentářů
doprava z usa