GPS navigace GARMIN Nüvi 670 z Ameriky?

Přemýšlím nad nákupem autonavigace a to přímo z Ameriky, kde vzhledem ke kurzu dolaru vychází všechno velice levně. Vybral jsem si GARMIN Nüvi 670, které se u nás prodává za čátku dosahující skoro 16 000 Kč což je oproti USA rozdíl skoro 10 000 Kč !

O navigaci Garmin Nuvi 670

GPS navigace Garmin mě zaujala na první pohled, nejenom že poskytuje to co od navigace očekáváte – tedy navigaci po cestě, ale můžete si zároveň poslechnout své oblíbené MP3, prohlédnout fotografie z dovolené a případně poslouží i jako uložiště dat – dále nabízí převodník cizích měn, jednotek a kalkulačku. Navíc je možné dokoupit softwarové balíky s jazykovými nebo cestovními průvodci. Ti kteří nemají Parota, mohou použít bluetooth hands free pro telefonování.

Navigaci Garmin 670 lze vzít i mimo automobil, tedy jako osobní navigaci při procházkách po cizím městě, nebo cestování na kole. Jeho malé rozměry a hmtnost 190 g nezabránily integraci vysoce kontrastního, dotykového lcd displeje s rozlišením 480 × 272 pixelů, který nezklame snad ani na slunci.

Velké plusy navigace Garmin

 • FM vysílač, můžete tedy poslouchat pokyny z navigace prostřednictvím Vašich repro zabudovaných v automobilu, navíc v kombinaci s MP3 přehráváním Vám vytvoří multimediální centrum bez dalších nákladů
 • Lze vzít a používat i mimo automobil
 • Při nákupu z USA velice příznivá cena za to co všechno s navigací dostanete
 • Mapové podklady USA a Evropy
 • Možnost doinstalovat další software, včetně detailní mapy pro ČR

Co o navigaci Nüvi 670 říká sám Garmin?

Nüvi 670 patří mezi přenosné přístroje, které jsou schopny nabídnout funkci „dynamické navigace“, pokud se propojí s přijímačem dopravních informací TMC. Tento přijímač dopravních informací dostanete jako součást prodejního balení. Funkce dynamické navigace umožňuje se během navigace vyhnout místům s hustým dopravním provozem (kromě západní Evropy je toto vysílání od července 2005 nově dostupné bezplatně i na území Prahy). Funkce dynamické navigace je využitelná s mapami formátu CityNavigator NT.

I přes širokou nabídku vestavěných funkcí nabízí přístroje extrémně jednoduché, intuitivní ovládání pomocí dotykového displeje a minimální nároky na technickou zdatnost uživatele (zejména oproti PDA navigacím). Přístroje jsou vybaveny kromě vlastní paměti navíc slotem na standardní SD datové karty. Pro nahrávání dat do paměti přístroje nebo na datové karty není potřeba instalace jakéhokoliv ovladače, jak přístroj, tak i datová karta se hlásí po připojení k PC jako samostatné disky (není nutné instalovat speciální sw vybavení nebo provádět synchronizaci jako v případě PDA).

Modely značky GARMIN jsou vybaveny novou generací extrémně citlivých GPS přijímačů SiRF III, které jsou schopny přijímat GPS signál i v automobilech s vyhříváním čelního skla nebo s pokovenou antireflexní vrstvou, kde by jinak přístroj vyžadoval připojení externí antény.

Vlastnosti modelu GARMIN Nüvi 670

 • Přesnost určení polohy: 7-10 m nebo méně při normálním režimu GPS, WASS/EGNOS kompatibilita
 • Technologie pro příjem GPS signálu : SiRF III nabízející vynikající citlivost
 • Rozměry přístroje: 124 × 74 × 23 mm
 • Displej: širokoúhlý barevný dotykový TFT displej 16:9,vysoce jasný, s úhlopříčkou 10,92 cm, rozlišení 480 × 272 pixelů
 • Hmotnost: 190 g
 • Body a naplánované trasy: neomezený počet bodů (omezení kapacitou vnitřní paměti), navigační trasy nelze uložit
 • Mapová paměť: interní volná cca 1,5 GB, externí přes datové karty SD
 • Podpora automatického výpočtu trasy křižovatku po křižovatce (autorouting)
 • Komunikační rozhraní: USB
 • Integrovaný mikrofon a reproduktor
 • zabudovaný FM vysílač
 • Bluetooth, funguje jako hands free sada s kompatibilními mobilními telefony
 • Baterie: vnitřní LiIon akumulátor s přímým dobíjením z externího napájení
 • Životnost baterií: do 4 hodin při použití GPS, až 12 hodin bez použití GPS
 • Externí zdroj : 12 V pomocí kabelu do cigaretového zapalovače

Specifika nákupu navigace z Ameriky

Tak jednak dostanete mapy pro Ameriky a Evropu, ale ČR zřejmě moc dobře zpracována nebude, když jí čeští distributoři dodávají ke garminu zvlášt. Díval jsem se a podrobná mapa České republiky ATLAS 10R v6, která je pro Garmin určena se samostatně prodává kolem 1000 Kč, pro ty co nechtějí investovat – dá se stáhnout přímo z webu, našel jsem například zde (neručím ovšem za funkčnost):

http://rs323.rapidshare.com/files/85846114/Atlas_CR10R_V6.rar

Dalším problémem budou hlasové příkazy a interface zřejmě pouze v angličtině. Zkusím ještě pohledat, jestli tam lze dostat češtinu.

Cena při nákupu navigace z USA

Nebudete mi asi věřit, ale nakoupíteli navigaci na Buy.com lze se dostat až na cenu 380 USD což činí cca 6038 Kč. V ČR se prodává kolem 15000 – 16000 Kč. A to už myslím za ty peníze stojí.

Příspěvek byl publikován v rubrice elektronika, Tipy na nákup se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.


2 Responses to GPS navigace GARMIN Nüvi 670 z Ameriky?

 1. Lio napsal:

  Cenový rozdíl je super, ale tohle by se muselo reklamovat u prodejce že? Pokud ano, tak to tak super není 🙁

 2. delfinek napsal:

  prosim vas nevite nekdo kde nakupuji lidi gps navigace v zahranici ktere nasledne prodavaji na aukru?prodavaji je asi od 2000 takze cena bude asi o pulku nizsi.poradi mi nekdo?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS - Atom | RSS komentářů
doprava z usa