Amazon Kindle 3 – čtečka knih

Amazon Kindle 3 – čtečka knih

Čtečka Kindle 3 je vlastním produktem Amazonu  určená  k pohodlnému čtení knih v elektronické podobě. Zvládá většinu formátů (.mobi, .pdf ) a za zajímavou cenu dostanete opravdu kvalitní produkt s dlouhou výdrží.

Hlavní důvody proč jsem si Kindle 3 pořídil:

 • je za dobrou cenu (139 USD + 20 USD poštovné) je necelé 3000 Kč
 • použivá technologii pasivního displeje (nebolí z toho oči, číst se dá i na přímém slunci. Malou nevýhodou je, že potřebujete světlo a není to barevné :D)
 • dá se nainstalovat český slovník a v pohodě si tak číst knihy v angličtině (najedete na anglické slovo kurzorem a hned se vám ukáže české slovíčko [nebo pokud necháte, tak anglický výkladový slovník])
 • umí text v angličtině celkem slušně přečíst (využívám hlavně pokud nevím jak se dané slovíčko v angličtině vyslovuje – na češtinu to ale moc použitelné není)
 • vejde se tam opravdu hodně knih a vydrží fakt brutálně dlouho nabitý (po velmi intenzivním používání jsme cca po 2 týdnech na polovině baterky)
 • nákup knih z amazonu je jako lusknout prsty (kindle je spárován vaším účtem na amazonu)
 • má wi-fi (nouzově se s tím dá jít i na net), můžete si tedy knihy sosnout z netu (jednoduše posláním na emailovou adresu vase.jmeno@amazon.com), nebo si to nahrát z počítače přes usb
 • zvládá většinu formátů na čtení (mobi, pdf, atd..)

Tyhle body byly pro mě zásadní, které rozhodly o nákupu. I když nejsem žádný velký čtenář, tak po nákupu této lehké a jednoduché krabičky (Kindle )  jsem začal opět s radostí hledět do knih. Je parádní si vzít do čekárny (nebo na dovolenou, záchod :D) např. 30 knih a pak si vybrat na co zrovna máte chuť.

Doufám, že teď už jsem vás konečně přesvědčil, že si máte Kindle také pořídit :). Určitě nebudete litovat. A pokud se rozhodnete nakoupit v USA, mám pro návod jak nakoupit na Amazonu.

Příspěvek byl publikován v rubrice elektronika, Tipy na nákup se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.


7 Responses to Amazon Kindle 3 – čtečka knih

 1. knihy napsal:

  Dobrý den,
  nohu se zeptat, zda se do čtečky musí knihy nějak kupovat nebo se dají prostě jen stáhnout a jestli to jde i z takových stránek, jako je třeba „uložto.cz“ (prostě jako obyčejný soubor). A pokud už máte čtečku doma, tak zda jste s ní spokojený. 😉

 2. Ivorius napsal:

  Možnosti jsou oboje. Do kindlu se dají knihy samozřejmě kupit, nebo si např. vytvořit vlastní pdf (nebo kdekoliv ho stáhnout) a nahrát si ho – případně si ho ještě před nahrátím nechat překonvertovat do formátu pro kindle. Možnosti jsou v podstatě neomezené.

  Spokojenost se čtečkou je veliká (přiznám se, že to je po dlouhé době věc, kterou skutečně využívám často a rád)

 3. knihy napsal:

  Za měsíc totiž jede kamarád do Ameriky, a tak jsem si odtamtud chtěla něco pořídit, protože elektronika je vážně cenově úplně jinde než v ČR. Chtěla jsem původně mobil Motorola Flipout, ale byl představen již minulý rok a teď ho nemohu na amazonu.com ani nikde jinde sehnat. Takže to zatím vypadá na tu čtečku. 😉 …

 4. knihy napsal:

  ten mobil jsem vlastně našla…tady: http://www.amazon.com/Motorola-FLIPOUT-Android-Phone-AT/dp/B0046REQRQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1301300106&sr=1-1-catcorr
  – ale cena 0,01 dolarů mě teda nepřijde úplně správná 😀

 5. Amazon Kindle 3 napsal:

  Zdravim, chtel bych si koupit Amazon Kindle 3 z Ameriky za 139$. Bude k cene (krome postovneho) jeste pripocitana DPH nebp clo?
  Diky moc!
  Marek

 6. Ivorius napsal:

  Bohužel, limit na osvobození od DPH se snížil na 22 EUR viz. http://www.nakupvamerice.cz/novinky/35/nakupy-v-usa-podrazi-kvuli-dph/, tudíž se zřejmě platbě DPH nevyhnete. Naopak clo byste platit neměl, zde zůstává limit zachován na 150 Eurech.

 7. Amazon Kindle 3 napsal:

  Takze vysledna cena bude 139$ + 20$ postovne, tj. po prepoctu cca 2700Kc + 20% ceske DPH?

  Diky jeste jednou!
  Marek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS - Atom | RSS komentářů
doprava z usa