Vánoční dárek z USA – Kindle Fire

Vánoční dárek z USA – Kindle Fire

Amazon opět přišel se sympatickou novinkou – tabletem za méně než $200. Tablet je nazvaný Kindle Fire a od původního Kindle 3 (a nově Kindle 4) se významně a prakticky ve všem liší.

Amazon tentokrát nevytvořil pouze čtečku knih, ale skutečný tablet, který zejména svou cenou bude značně konkurovat ostatním. Spekuluje se o tom, že Amazon tento tablet zčásti dotuje a spoléhá na to, že uživatele následně budou nakupovat obsah na jeho stránkách a tím ztrátu vyrovná. Pokud je to pravda, může nás to jedině těšit.

V Kindle Fire je překopaný operační systém Android 2.3, který je ovšem značně modifikovaný pro potřeby Amazonu. Např. aplikace se nenakupují na Androidmarketu, ale přímo u Amazonu. Výhodou je na druhou stranu dostupnost obrovského množství obsahu Amazonu – knih, cd a filmů.

Kindle Fire nejspíše nebude přímý konkurent Apple iPad Nemá mikrofon, kameru ani fotoaparát, takže skype videohovory se s tímto modelem konat nebudou. Na druhou stranu je ale o třetinu lehčí než iPad a výdrž je skoro 8 hodin provozu.

Základní informace Kindle Fire

  • rozměry a hmotnost: 190 × 120 × 11 mm, 413 g
  • displej: multidotykový 7 palcový, typ IPS, tvrzené sklo Gorilla Glass, rozlišení 1 024 × 600 bodů,
  • procesor: dvoujádrový, frekvence 1 GHz
  • paměť: vnitřní 8 GB, podpora ukládání dat na server Amazon Cloud
  • připojení: Wi-Fi, USB 2.0, bezdrátová synchronizace dat

Vhodný dárek pod stromeček ?

Jednoduše za tuto cenu ano. iPad je sice lídr trhu, ale také tomu odpovídá cena $500. Kindle za 200 dolarů (cca 3700 Kč při dnešním nevýhodném kurzu) zvládne podle recenzenetů 80% toho co iPad. Kindle Fire má tedy výborný poměr cena/výkon.

Ať již sháníte dáreček pro svého školáka, prarodičům na čtení novin a internetu, nebo jen tak pro sebe, určitě s Kindle Fire chybu neuděláte. Doporučuji ovšem objednat co nejdříve, je nutné počítat s tím, že Amazon rozesílá nejprve zákazníkům z USA a navíc zásilky z USA do ČR budou mít před Vánocemi opět zpoždění.

Pokud náhodou nevíte, jak Kindle Fire na Amazonu nakoupit, doporučujeme přečíst náš návod Jak nakoupit na Amazonu v USA

http://www.youtube.com/watch?v=jUtmOApIslE&feature=player_embedded

Příspěvek byl publikován v rubrice elektronika, Tipy na nákup se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RSS - Atom | RSS komentářů
doprava z usa